Trening medyczny jest dwumodułowym szkoleniem, koncentrującym się na doborze ćwiczeń, związanych z profilaktyką oraz leczeniem urazów. Jest terapią przyczynową poprzez aplikowanie „mądrego” ruchu, ukierunkowanego na najsłabsze ogniwa w ciele człowieka.
Większość dolegliwości bólowych naszych klientów jest spowodowane zwiększonym napięciem tkanek miękkich lub brakiem centralizacji stawów. Często towarzyszy tym dysfunkcjom dysbalans mięśniowy. Nie ma lepszego lekarstwa na tego typu problemy jak precyzyjnie wykonane, z zachowaniem idealnej techniki oraz określoną objętością i intensywnością ćwiczenia.
Po zakupie szkolenia, kursant otrzymuje dostęp do teorii online (w sumie 13 godzin dydaktycznych), z którą musi należy zapoznać się przed zjazdem. W dni szkolenia realizowane są aspekty praktyczne omawianych zagadnień (wymagany strój sportowy).
Kurs rozpoczyna się krótkim testem jednokrotnego wyboru, żeby zweryfikować, czy uczestnicy zapoznali się z teorią. Zdanie wejściówki jest warunkiem otrzymania certyfikatu.
Szkolenie dedykowane jest osobom z branży trenerów personalnych, trenerów motoryki, fizjoterapeutów i lekarzy, poszukujących skutecznych metod pracy w obszarze łączącym medycynę, fizjoterapię i trening.
Trenerzy personalni, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie opieki nad zdrowiem i bezpieczeństwem swoich podopiecznych.
Trenerzy motoryki, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie profilaktyki i leczenia urazów.
Fizjoterapeuci, którzy szukają nowych narzędzi i technik pracy, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę medyczną.
Lekarze, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pozytywnego wpływu celowanych ćwiczeń na zdrowie i sylwetkę Pacjentów.
Celem treningu medycznego jest doprowadzenie do skoordynowanej równowagi między mobilnością a stabilnością narządu ruchu. Zadanie to jest realizowane poprzez odzyskanie prawidłowej biomechaniki stawów i balansu mięśniowego, a także odzyskanie jakości ruchu w podstawowych wzorcach ruchowych oraz poprawnego ustawienia względem siebie wszystkich segmentów ciała.
Kurs uczy, jak zbadać narząd ruchu u podopiecznego i skorygować zidentyfikowane dysfunkcje za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń.
Po odbyciu szkolenia, kursanci nabędą umiejętności planowania efektywnego treningu medycznego oraz poznają najnowsze metody i techniki, które pomogą twoim klientom uniknąć kontuzji i szybko wrócić do pełnej sprawności.
Szkolenie łączy w sobie kompetencję (wiedzę i umiejętności) trenera przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuty. Dzięki temu uczestnik będzie mógł skutecznie wspierać swoich podopiecznych na każdym etapie treningu i fizjoterapii.
Teoria online pomaga w nabyciu i utrwaleniu informacji.
Po ukończeniu każdego z modułów wydany zostaje certyfikat uczestnictwa, pod warunkiem zdania egzaminu z teorii.
Teoria on-line
Praktyka
Teoria on-line
I. Fizjologia oddychania
II. Komunikacja
III. Kręgosłup
IV. Biodro
V. Łokieć
VI. Nadgarstek i ręka
Praktyka
I. Oddech vs. stabilizacja kręgosłupa
II. Biodro
III. Łokieć
IV. Nadgarstek i ręka
Fizjoterapeuta z tytułem doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu uzyskanym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Właściciel EASY Clinic, nowoczesnej kliniki rehabilitacji i ortopedii.
Opiekował się kadrą narodową tenisa, członek Misji Medycznej na Igrzyskach w Londynie i w Rio de Janeiro. Terapeuta wielu wybitnych sportowców, wieloletni, osobisty fizjoterapeuta Agnieszki Radwańskiej w trakcie jej zmagań o najwyższe trofea.
Wykładowca WUM, międzynarodowych konferencji oraz autor szkoleń dla lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów.
Lata przepracowane w zawodowym sporcie nauczyły go dbałości o szczegóły w profilaktyce i leczeniu urazów oraz tego, że optymalny efekt można osiągnąć tylko dzięki pracy zespołowej.
EASY Clinic
ul. Bergamotki 6
02-765 Warszawa
Aby być na bieżąco z terminami kolejnych edycji naszych szkoleń zapraszamy do odwiedzenia Instagrama @easy_academy_polska lub na stronie internetowej naszego partnera Train Movement https://train-movement.pl/kategoria-szkolenia/kursy-stacjonarne/, gdzie można dokonać zapisu na szkolenie.