Dietetyka

Marcin

2022-05-06

Dietetyka w EASY Clinic, to nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej dla poprawy wyglądu, ale przede wszystkim prewencja chorób cywilizacyjnych oraz optymalizacja przebudowy i gojenia tkanek organizmu.

Powiązane z dietą choroby cywilizacyjne to prawdziwa plaga i przyczyna większości zgonów w krajach wysokorozwiniętych. Miażdżyca, podwyższone stężenie cholesterolu, niektóre nowotwory, nadciśnienie tętnicze, dna moczanowa, anemia, niedobory witamin i składników mineralnych, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, w tym cukrzyca i insulinooporność, ale także syndrom jelita nadwrażliwego (IBS), SIBO czy inne schorzenia rzutujące na zdrowie, samopoczucie i jakość życia to problemy do przepracowania w gabinecie dietetycznym.

Co ciekawe, żeby pozbyć się uporczywego bólu kolana, niemijającego bólu ścięgna Achillesa czy nawracającego problemu z łokciem tenisisty, należy wyleczyć jedną z wymienionych wyżej chorób metabolicznych. Dopiero wtedy tkanka otrzyma prawidłowe ukrwienie, odżywienie i dotlenienie, a zniknie obrzęk, stan zapalny i ból.

Odpowiednie żywienie jest też wsparciem leczenia m.in. zaburzeń hormonalnych, problemów z cyklem menstruacyjnym czy chorób neurodegeneracyjnych. Do dietetyka zgłosić się powinny również kobiety w ciąży, karmiące oraz rodzice/opiekunowie niemowląt i małych dzieci. Wsparciem dietetyka sportowego powinni zainteresować się również zawodnicy (także na poziomie amatorskim), aby prawidłowo przygotować się do treningów i startów, właściwie się regenerować i wspierać adaptację treningową. Należy zaplanować niezbędną suplementację, jednocześnie nie przyjmując preparatów, których działania badania nie potwierdzają, a jedynie są popularne i powszechnie reklamowane. Osoby kontuzjowane lub po operacjach mogą liczyć na wsparcie w procesie rehabilitacji i powrotu do treningów.

Dietetyk zleci i dokona analizy badań laboratoryjnych. Po dokonaniu wywiadu żywieniowego i medycznego, pomoże on ustalić realne cele i krok po kroku je osiągać, czyniąc Cię zdrowszym i lepiej przygotowanym na codzienne wyzwania.